PORADY

Porady
sq-he-6Wd_kudAGKk-unsplash

Stanie i siedzenie jest sztuką

Zmiana nawyków i nauczenie stabilizacji ciała, która przywraca prawidłowy układ i zmniejsza ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych oraz zmian strukturalnych w układzie ruchowym.

ROWER KREGOSŁUP

Rower dla kręgosłupa

Obecny tryb życia, który prowadzi obecnie większość ludzi, jest powodem dużej popularności jednośladów, w tym szczególnie rowerów.

ĆWICZENIA

Wysiłek a hipoglikemia

Wysiłek fizyczny jest uznanym i znaczącym elementem leczenia każdego pacjenta z cukrzycą, ma także udowodnione działanie zapobiegające rozwojowi cukrzycy u osób ze stanami przedcukrzycowymi…

bart-heird-9yT2ULsAbxc-unsplash

Czy warto badać układ kostny?

Zdjęcie rtg. umożliwia również dokładne ustalenie miejsce, gdzie należy rozpocząć pracę nad przywróceniem prawidłowej biomechaniki naszemu kręgosłupowi. Obraz rtg. jest również konieczny dla fizykoterapeuty do rozpoczęcia właściwej pracy z pacjentem.

pexels-sheila-731217

Bezpieczne podróżowanie

Podróżowanie może być przyjemne jeżeli przed wyjazdem zadbamy o pewne reguły postępowania. Jeśli lecisz samolotem wiąże się to najczęściej z długim lotem, spóźnieniami, tłokiem na lotnisku i w samolocie…

fruit-3072626_1280-1

Obniżenie ryzyka otyłości, cukrzycy i chorób serca

Każdego roku coraz więcej Polaków choruje na otyłość, cukrzycę i choroby serca. Twój chiropraktyk jest najlepszym przewodnikiem, który wskaże ci prawidłową drogę w kierunku fitness i wellness. Zaproponuje ci prawidłowa dietę, ćwiczenia i suplementacje.

pexels-pixabay-415340

Nasz Przepis kulinarny, zdrowe Oliwki

Oliwki są niskokaloryczne, wspomagają trawienie i łagodzą migrenę. Zawierają wiele witamin oraz zdrowy tłuszcz. Warto więc jeść oliwki, a nie tylko korzystać z wytłaczanej z nich oliwy. Sprawdź, jaka jest wartość odżywcza oliwek, ile mają kalorii i które są najsmaczniejsze.

ioana-cristiana-0WW38q7lGZA-unsplash

Dieta bananowa

Banany to owoce, które zawierają wiele składników mineralnych i liczne witaminy. Banany są przede wszystkim skarbnicą potasu, dlatego powinny po nie sięgać osoby zmagające się z nadciśnieniem. Polecamy krótką kilkudniową dietę bananową. O szczegółach jej stosowania przeczytaj klikając poniżej.

olive

Jaką oliwę z oliwek należy kupować?

Kupując oliwę z oliwek należy zawsze zwracać szczególną uwagę by nie była to oliwa tłoczona metodą mechaniczną. Oliwa tak tłoczona traci swoje właściwości ponieważ prasa, która ją wytłacza wytwarza bardzo wysokie ciśnienie i w związku z tym powstaje wysoka temperatura, która niszczy jej właściwości.

pexels-freestocksorg-291762

Nie dźwigaj!

Dźwiganie to bardzo poważny problem społeczny.

Prawidłowe rozłożenie ciężaru podczas dźwigania pozostawia jeszcze dużo do życzenia. Prawidłowy rozwój motoryczności człowieka zapewnia mu ciągłe zdrowie nie tylko fizyczne.

butysportowe

Prawidłowe obuwie

Człowiek, jako jedyny ssak utrzymuje stałą pozycję pionową, przy wielu  czynnościach, dlatego właśnie stopy powinny stanowić przedmiot wielkiej dbałości i zapobiegliwości.

Na co należy zwrócić uwagę?

sprawny.kregoslup

Czynny wypoczynek

Czynny wypoczynek jest najlepszym lekarstwem dla osób, które pracują ponad osiem godzin dziennie, najczęściej w złej pozycji siedzącej, np. przy komputerze. Takie osoby często  narażone są na duże tempo pracy i stres…

profilaktykabarku

Profilaktyka stawu barkowego

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważne dla uniknięcia szeregu problemów związanych z narządem ruchu jest utrzymywanie prawidłowej postawy i stylu życia. Między innymi na urazy bardzo narażone są stawy barkowe.

Profilaktyka stawu biodrowego

W procesie ewolucji człowieka i przyjęciem przez niego pozycji pionowej, stawy biodrowe „nie zdążyły”  ze swym rozwojem. Dotąd stanowią słaby punkt w układzie motorycznym człowieka, który porusza się w odróżnieniu od innych ssaków na dwóch nogach…

pexels-cottonbro-4690707

Bezsenność

Coraz więcej ludzi cierpi na bezsenność i walcząc z nią kupuje farmakologiczne środki nasenne. Co powoduje, że mamy kłopoty z zaśnięciem lub budzimy się w nocy i nie możemy powtórnie zasnąć?

img_0835zmienione

Przed pierwszą wizytą

Warunkiem dobrej diagnozy, i tym samym wykonania przez chiropraktyka odpowiedniego zabiegu, jest obraz RTG. kręgosłupa wykonany przez pacjenta w ostatnim okresie dwóch – trzech miesięcy.

udar

Profilaktyka Układu Niedokrwiennego Mózgu

Rusza nowy program dla wszystkich osób: Profilaktyka Udaru Niedokrwiennego Mózgu

Już dziś zadbaj o swój mózg.

stopa

Ocena wpływu kinezyterapii i biologicznego sprzężenia zwrotnego na sprawność chodu chorych po udarze mózgu

Chód jest niezwykle złożonym aktem dynamicznym, odzwierciedlającym prawidłowe funkcjonowanie ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

bill-oxford-aIlAhLdwk2g-unsplash

Dieta oczyszczająco-odchudzająca

Dieta przygotowana jest dla osób, które chcą schudnąć, oczyścić swój organizm z toksyn i przyzwyczaić organizm do mniejszych, bardziej racjonalnych porcji spożywanych posiłków. Dieta składa się z…