OBNIŻENIE RYZYKA OTYŁOŚCI, CUKRZYCY I CHORÓB SERCA

Obniżenie ryzyka otyłości, cukrzycy i chorób serca
___

Każdego roku coraz więcej Polaków choruje na otyłość, cukrzycę i choroby serca.

 

Ostatnie statystyki pokazują, że 52% Polaków umiera na choroby związane z układem krążenia, 20% to nowotwory, pozostałe to urazy i zatrucia. Zatrucia to głównie nowotwory wywołane paleniem tytoniu. Te statystyki są przerażające.

 

Jako naród stajemy się mniej zdrowi z każdym dniem. Dobrą wiadomością jest to, że możemy zrobić dużo aby poprawić tę sytuację. Każdy z nas, młody czy stary może poprawić własne samopoczucie i zależy to wyłącznie od jego świadomości zdrowego stylu życia i profilaktyki.

 

Głównym celem tego świadomego wyboru jest skupienie się na prawidłowym ,,life style”. Pierwszym krokiem jest szczera rozmowa z samym sobą. Zadanie sobie pytania: kiedy ostatnio ćwiczyłem? Czy mój rozmiar ubrania zwiększył się w ostatnim czasie? Ile razy w tygodniu jadłem Fast food? Kiedy ostatnio jadłem warzywa zamiast słodyczy? Nieważna jaka będzie odpowiedź, ważne jest, że możesz znowu być zdrowy i wysportowany.

 

Zdrowe jedzenie i regularne ćwiczenia są najlepszą drogą w pokonaniu otyłości, cukrzycy i chorób serca. Mogą one spowodować zmianę zegara metabolicznego. Zamiast przechowywać tłuszcz organizm zacznie go spalać. Wystarczy mu jedynie pokazać właściwą drogę a on odnajdzie i przypomni sobie prawidłowe wzorce zakodowane w swojej inteligencji.

 

Twój chiropraktyk jest najlepszym przewodnikiem, który wskaże ci prawidłową drogę w kierunku fitness i wellness. Zaproponuje ci prawidłowa dietę, ćwiczenia i suplementuje. Wspólna praca zmaksymalizuje efekt i spowoduje, że twoje ciało i umysł będzie zdrowe przez wiele lat.