ZABIEGI

ZABIEGI

Zabieg Piotra Kejna

Znajdź czas na profilaktykę aby na refleksje nie było za późno.

Aby umówić się na zabieg skontaktuj się telefonicznie:

501 587 884

Chiropraktyk jest jedyną profesjonalnie przygotowaną osobą do diagnozowania i zapobiegania skutkom przesunięć w stawach kręgosłupa ,,spinal subluxation”. Słowo subluxation pochodzi z języka łacińskiego i oznacza przesunięcie, czyli tłumaczymy to jako przesunięcie kręgów ,,vertebral subluxation”.

W momencie pojawienia się tego przesunięcia chiropraktyk wnikliwie analizuje rodzaj przesunięcia na podstawie wywiadu, badania i zdjęć rtg. Ustala on dokładną lokalizację i przyczynę dolegliwości jak i sposób w jaki będzie pracował w celu przywrócenia funkcji i zmniejszenia dolegliwości bólowych. Chiropraktyk może w związku z tym poprawić to przesunięcie które nazywane jest redukuje przesunięcie, zmniejsza dolegliwości bólowe i zwiększa ruchomość stawową.

Głównym zadaniem chiropraktycznym na świecie jest zapobieganie pojawianiu się problemów związanych z narządem ruchu, utrzymanie zdrowia poprzez zdrowy styl życia, badania profilaktyczne i gimnastykę.

Systematyczny ruch około 4 godzin w tygodniu zabezpiecza organizm człowieka w około 37% przed wszystkimi chorobami. Nie ma lepszego lekarstwa tym bardziej, że ,,nie ma substancji ani opakowania…”

Jesteś zdrowy to utrzymaj zdrowie, choroba może rozwijać się niezauważona latami nie dając objawów. Przykładem takich chorób może być choroba układu krążenia lub cukrzyca.

Choroby te rozwijają się latami i często stwierdzamy, ze już jesteśmy chorzy. Nie żyj w świecie iluzji, ktoś kto prowadzi zdrowy styl życia nie może mówić, że nie będzie chorować i odwrotnie, osoby prowadzący niehigieniczny styl życia nie musza chorować. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy będziemy chorować. Ważne jest aby ograniczyć ryzyko wystąpienia chorób do minimum poprzez zdrowy styl życia, stosując profilaktykę. Profilaktyka pozwoli ci zachować zdrowie, zapewnić ci zdolność do pracy, cieszyć się rodziną, zmniejszyć ryzyko zależności socjalnej.

Znajdź czas na profilaktykę aby na refleksje nie było za późno.

Cena zabiegu 300 zł 

Rozciąganie powięzi
Rozciąganie powięzi stanowi uzupełnienie terapii punktów spustowych poprzez zapobieganie ich ponownemu powstaniu. Ta forma terapii pozwala rónież na utrzymanie prawidłowego lub przywrócenie ograniczonego zakresu ruchu.

PIR
PIR – Poizometryczna Relaksacja Mięśni – jedna z technik energii mięśni – do likwidacji nadmiernego napięcia mięśni tonicznych.

PIR w modyfikacji p. prof. neurologii – Lewita, wykorzystuje fazy wdechu i wydechu do zwiększenia i zmniejszenia napięcia mięśniowego, w czasie którego następuje rozciągnięcie mięśnia. Podobnie, zwraca on uwagę na ruch gałek ocznych.

PIR – ćwiczenia wykonywane przez terapeutę, pacjent powinien wykonywać w domu. Nauka tych ćwiczeń jest niezbędna, gdyż wykonywanie ich zbyt późno (w okresie ostrym) może być niemożliwe przez pacjenta.

Punkty spustowe
Ten rodzaj terapii stosowany jest w dolegliwościach tkanek miękkich, których przyczyną są najczęściej uszkodzenia, przeciążenia lub przemęczenia. W wyniku tego istnieje duże prawdopodobieństwo, że w doznaniach bólowych będą brać udział niewielkie nadwrażliwe obszary, znane pod nazwą mięśniowo-powieżiowych punktów spustowych. Leczenie uwzględnia inaktywację mięśniowo-punktowego punktu spustowego, korekcję dysfunkcji biomechanicznej i posturalnej oraz przywrócenie właściwych wzorców ruchowych.

Profilaktyka Udaru Niedokrwiennego Mózgu
Jego zakres obejmuje:
– terapię manualną odcinka szyjnego kręgosłupa
– terapię kranio-sakralną
– kinesiology taping
– gimnastykę indywidualną i grupową
– edukację
– wskazówki dietetyczne i suplementacyjne

W czym jeszcze możemy Ci pomóc?
W zależności od dolegliwości we wskazanym odcinku kręgosłupa Pacjent podlega odpowiedniej procedurze zwiększając efekt terapeutyczny zabiegu wykonanego przez Piotra Kejna oraz zapewnia ciągłość rehabilitacyjną. Nie można pracować tylko jedną metodą. Profilaktyka i korekcja polega na kompleksowym działaniu różnych metod terapeutycznych, indywidualnie dobranych dla każdego pacjenta. W celu utrwalenia osiągniętych efektów po każdej procedurze zalecana jest gimnastyka indywidualna lub grupowa w Klinice Leczenia Bólu.

NISKI KRĘGOSŁUP

 • McKenzie
 • Kaltenborn – Evjenth
 • PIR
 • Kinesiology Taping

OKRĄGŁE PLECY

 • McKenzie
 • Kaltenborn – Evjenth
 • PNF
 • Kinesiology Taping

WYSOKA SZYJA

 • Terapia kranio-sakralna
 • Masaż

RWA KULSZOWA

 • Terapia manualna
 • PIR
 • Masaż
 • Kinesiology Taping

NADPOBUDLIWOŚĆ

 • Terapia kranio-sakralna
 • Masaż
 • AKTIV
 • Gimnastyka w wodzie (w przygotowaniu)
 • Psycholog (w przygotowaniu)

Bóle kręgosłupa

Bóle stawowe

Bóle mięśniowe

Skurcze mięśni

Rwa kulszowa

Skoliozy

Dyskopatie

Migreny

Bóle głowy

Kręcz szyi

Bóle menstruacyjne

Ciąża

Bolesny bark

Rwa kulszowa

Nerwica

ADHD

Problemy pulmunologiczne

Porady
HOME OFFICE

Stanie i siedzenie jest sztuką

Zmiana nawyków i nauczenie stabilizacji ciała, która przywraca prawidłowy układ i zmniejsza ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych oraz zmian strukturalnych w układzie ruchowym.

ROWER KREGOSŁUP

Rower dla kręgosłupa

Obecny tryb życia, który prowadzi obecnie większość ludzi, jest powodem dużej popularności jednośladów, w tym szczególnie rowerów.

ĆWICZENIA

Wysiłek a hipoglikemia

Wysiłek fizyczny jest uznanym i znaczącym elementem leczenia każdego pacjenta z cukrzycą, ma także udowodnione działanie zapobiegające rozwojowi cukrzycy u osób ze stanami przedcukrzycowymi…