BEZSENNOŚĆ

Bezsenność
___

Coraz więcej ludzi cierpi na bezsenność i walcząc z nią kupuje farmakologiczne środki nasenne.

Co powoduje, że mamy kłopoty z zaśnięciem lub budzimy się w nocy i nie możemy powtórnie zasnąć?

Duży wpływ na naturalny proces zasypiania ma nasz stan psychiczny. Stres podczas dnia, problemy finansowe, rodzinne wyzwania i myślenie o sprawach, które mogą nam zagrażać, powodują, że wieczorem jesteśmy ciągle pobudzeni. W nocy często analizujemy miniony dzień, co powoduje uczucie lęku i wywołuje niepokój, a w konsekwencji skraca czas naszego snu.

Część z nas zjada późno wieczorem ostatni posiłek, a także podjada w nocy. Bezsenności sprzyja szczególnie tłuste jedzenie i przekąski spożywane przed snem. Pełny żołądek angażuje cały organizm w proces trawienia zamiast pozwolić mu odpoczywać w nocy.

Innym powodem kłopotów z zaśnięciem może być brak ruchu. Gdy pracujemy fizycznie lub uprawiamy sport nasze ciało, aby się zregenerować, potrzebuje odpoczynku. Jeśli praca i tryb życia nie sprzyjają powstawaniu zmęczenia fizycznego należy regularnie ćwiczyć. Oprócz wywoływania naturalnego zmęczenia, ćwiczenia fizyczne lub uprawianie sportu powoduje wydzielanie dopaminy, która jest naturalnym hormonem ułatwiającym przezwyciężenie stresu i pozytywne nastawienie do życia, co również sprzyja dobremu samopoczuciu w czasie zasypiania.

Następną przyczyną bezsenności mogą być źle dobrane materace. Stare, miękkie materace i poduszki powodują zaburzenia snu. Dobry materac zapewnia właściwą pozycję kręgosłupa i równowagę sn

Istnieje wiele sposobów na lepszy sen. 

Jedną z metod jest autosugestia. Walka z bezsennością polega na pozytywnym mówieniu do siebie przed zaśnięciem. W rzeczywistości sugerujemy to swojej podświadomości, co spowoduje spokojny sen i dobry nastrój następnego dnia.

Możesz mówić do siebie na przykład następujące zdania:

1. Będę spał przez całą noc i będę spał głęboko i spokojnie.

2. Obudzę się zrelaksowany i wypoczęty.

3. Będę miał bardzo dobry dzień jutro, wszystko pójdzie po mojej myśli.

4. Jestem zdrowy i czuje się dobrze.

5. Mam wspaniałą rodzinę i przyjaciół.

Po kilku nocach zauważysz, że masz spokojny sen i budzisz się z pozytywnym.

W szukaniu właściwej drogi może zawsze pomóc chiropraktyk.  Może on, oprócz udzielenia praktycznych rad dotyczących diety czy nawyków życia, zrównoważyć napięcia w twoim ciele, co spowoduje relaksację, a tym samym lepszy sen. W sprawie doboru odpowiedniego materaca, poduszki i kołdry proponuje Państwu zestaw Systemu snu Nikken, który dostarczy samych relaksujących nocy