ZDROWE PODRÓŻE

Bezpieczne podróżowanie
___

Nadchodzą wakacje i związane z nimi podróże. Jeśli lecisz samolotem wiąże się to najczęściej z długim lotem, spóźnieniami, tłokiem na lotnisku i w samolocie. Wielu ludzi doprowadza to do szału. Oczekiwanie w terminalu, odprawa powoduje stan zmęczenia i podenerwowania. Podróżowanie może być przyjemne jeżeli przed wyjazdem zadbamy o pewne reguły postępowania.

1. Zaczynamy się pakować znacznie wcześniej

Spowoduje to że nie myślimy nerwowo przed wyjściem o tym czy spakowaliśmy wszystko i czy mamy paszport.

2. Przygotowujemy jedzenie na podróż.

Spowoduje to rozwiązanie problemu posiłków w czasie podróży dla całej rodziny. Zapewni odpowiedni poziom energii w podróży. Pamiętajmy o piciu dużej ilości płynów podczas długich lotów i zmiany stref klimatycznych.

3. Ćwicz i rozciągaj mięśnie tydzień wcześniej.

Pamiętajmy, że podczas podróży będziemy zmuszenie do dźwigania i przenoszenia bagaży co może być przyczyna dolegliwości bólowych, urazów kręgosłupa i stawów.

4. Podczas podróży ruszaj się.

Podczas lotu samolotem przebywasz przez długi czas w pozycji zgięciowej co może spowodować skurcze, bóle mięśni i głowy. Aby temu zapobiec, często wstawaj, chodź i przeciągaj się. Jeżeli jedziesz samochodem, rób często postoje podczas których poświęć kilka minut na rozciąganie mięśni i przeciąganie się.

5. Odwiedź chiropraktyka przed podróżą.

On pomoże ci zrównoważyć organizm abyś mógł znieść trudy podróżowania i przeciążeń z nim związanych.