KLINIKA BIOMECHANIKI I KINEZYTERAPII CIĄŻY

Klinika Biomechaniki i Kinezyterapii Ciąży
___

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy, na podstawie wieloletnich doświadczeń, unikany i kompleksowy program ,,Zdrowy kręgosłup – Ciąża“.

 Program obejmuje okres przygotowania do ciąży, ciążę i okres po porodzie.

Zabiegi i gimnastyka( obecnie online) w zakresie biomechaniki ciąży przyczyniają sie w znacznym stopniu do donoszenia ciąży w terminie jak i do prawidoweggo i szybkiego przebiegu samej akcji porodowej i są całkowicie bezpieczne.

Tempo życia, stres, rozwój wypoczynku audiowizualnego, brak ruchu, zła ergonomia pracy w domu oraz złe stereotypy związane ze złą postawą nie wpływają korzystnie na narząd ruchu kobiety w ciąży i z pewnością zmniejszają zarówno stopień sprawności jak również wpływają niekorzystnie na jakość życia i zdolność do pracy.

Naszym zadaniem jest zminimalizować wyżej wymienione czynniki wpływające niekorzystnie na biomechanikę ciąży.

Program ,,Zdrowy Kręgosłup – Ciąża” jest głownie oparty na kompleksowej profilaktyce, która zapobiega występowaniu dolegliwości bólowych kręgosłupa w ostatnich tygodniach ciąży jak również przygotowuje kobiety do porodu dzięki integracji różnych metod kinezyterapeutycznych stosowanych w rehabilitacji.Zmiana położenia ogólnego środka ciężkości i masy ciała kobiet w ciąży może powodować przeciążenia stawów i kręgosłupa na poziomie funkcjonalnym i strukturalnym. W wyniku tych przeciążeń często występują dolegliwości bólowe stawów i kręgosłupa, które eliminujemy nie używając środków farmakologicznych.

Likwidujemy dolegliwości bólowe przyczynowo nie objawowo używając metod kinezyterapeutycznych dobranych indywidualnie na podstawie badania narządu ruchu.

 W programie duży nacisk kładziony jest na edukacje terapeutyczną, ergonomię  oraz na ćwiczenia indywidualne i grupowe, które w sposób harmonijny rozwijają cechy motoryczne kobiety w ciąży.

Kształtowanie cech motorycznych przed ciążą, podczas ciąży i po urodzeniu dziecka ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia matki i dziecka.

Wyrabia i kształtuje prawidłowe stereotypy i nawyki związane ze zdrowym stylem życia i prawidłową postawą.

Po porodzie bardzo ważnym elementem jest badanie całego aparatu ruchu w celu zlikwidowania biomechanicznych zaburzeń na poziomie kostno- stawowym i mięśniowym.

Jest to istotne s punktu widzenia powstających w późniejszym czasie przeciążeń i dolegliwości bólowych dotyczących narządu ruchu,

Dzieci po urodzeniu również uczestniczą w programie z uwagi na wspieranie prawidłowego rozwoju co jest najważniejszym elementem w kształtowaniu prawidłowego rozwoju i eliminowaniu wad postawy, zniekształceń na poziomie stawów i kręgosłupa, asymetrii czaszki  aż do zakończenia wzrostu.

Z uwagi na obecną sytuację i narastający brak ruchu jak i rosnący w sposób przerażający czas spędzany zarówno przy lekcjach online jak i podczas wypoczynku audio- wizualnego

(BRAK RUCHU, ZŁE NAWYKI POSTAWY), zachęcamy do szkolenia  z zakresu ergonomii pracy w domu i gimnastyki online. kontakt info@kejna.pl 

Obecnie obserwujemy statystycznie coraz więcej dolegliwości bólowych, zniekształceń kręgosłupa , bólów głowy, migren, nadwagi, cukrzycy II stopnia.

Brak ruchu i prawidłowych nawyków związanych z postawą i nawykami żywieniowymi prowadzi do niepełnosprawności we wczesnym wieku u dzieci i młodzieży!