Klinika kinezyterapii i biomechaniki ciąży

Zdrowy kręgosłup- ciąża

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy, na podstawie wieloletnich doświadczeń, unikany i kompleksowy program ,,Zdrowy kręgosłup - Ciąża".

Program obejmuje okres przygotowania do ciąży, ciążę i okres po porodzie.

Tempo życia, stres, rozwój wypoczynku audiowizualnego, brak ruchu, zła ergonomia pracy oraz złe stereotypy związane ze złą postawą nie wpływają korzystnie na narząd ruchu kobiety w ciąży.

Naszym zadaniem jest zminimalizować wyżej wymienione czynniki wpływające niekorzystnie na biomechanikę ciąży.

Program ,,Zdrowy Kręgosłup - Ciąża" jest głownie oparty na kompleksowej profilaktyce, która zapobiega występowaniu dolegliwości bólowych kręgosłupa w ostatnich tygodniach ciąży jak również przygotowuje kobiety do porodu dzięki integracji różnych metod kinezyterapeutycznych stosowanych w rehabilitacji.

 

Zmiana położenia ogólnego środka ciężkości i masy ciała kobiet w ciąży może powodować przeciążenia stawów i kręgosłupa na poziomie funkcjonalym i strukturalnym.

W wyniku tych przeciążeń często występują dolegliwości bólowe stawów i kręgosłupa, które eliminujemy nie używając środków farmakologicznych.

Likwidujemy dolegliwości bólowe przyczynowo nie objawowo używając metod kinezyterapeutycznych dobranych indywidualnie na podstawie badania narządu ruchu.

W programie duży nacisk kładziony jest na edukacje terapeutyczną oraz na ćwiczenia indywidualne i grupowe, które w sposób harmonijny rozwijają cechy motoryczne kobiety w ciąży.

Kształtowanie cech motorycznych przed ciążą, podczas ciąży i po urodzeniu dziecka ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia matki i dziecka.

Wyrabia i kształtuje prawidłowe stereotypy i nawyki związane ze zdrowym stylem życia.